مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

تعمیر دوچرخه بازکردن زنجیر

5471 x served & 3676 x viewed

باز کردن زنجیر :

برای باز کردن زنجیر نیاز به آچار خاصی دارید که بسته به 8 تای بودن یا 9 تای بودن یا 10 سرعته بودن کمی تفاوت دارد آنهم به دلیل فاصله بین دندانهای زنجیر است که در 9 تای فاصله کمتر از 8 تای است .

 باز کردن زنجیر spr_CT_5ABIG_20051222_47103

همرا داشتن این آچار در طول برنامه های طولانی بسیار ضروری است . بارها شده که زنجیر به دلایل مختلف در طول حرکت باز شده و با داشتن تنها این آچار است که می توانید دوباره زنجیر را به هم پیوند بزنید و به مسیر خود ادامه دهید ، به همین جهت در برخی دسته آچار آلنها این آچار نیز تعبیه شده است .

 chains 1

بر روی تمامی زنجیرها یک پین آن رنگش با دیگر پینه متفاوت است و این همان پین اتصال دو سر زنجیر به هم است و برای باز کردن در صورت نیاز باید آچار زنجیر را بر روی این پین قرار بدهید و با پیچاندن آچار پین به بیرون بکشید . توجه کنید که جا انداختن پین و بستن دوباره زنجیر بسیار دقیق است و اگر اشتباهی کنید ممکن است جای پین را خراب کنید بنابراین زنجیر را در صورت لزوم آنهم برای تعویض زنجیر یا تعویض تنه باز کنید و هرگز برای شستشو در مواد نفتی آن را باز نکنید .

اگر در برنامه ای زنجیر در طول حرکت باز شد می توانید در صورت خرابی پین یا پایه ها یک یا چند از آنها را کم کنید تا بتوانید به مسیر ادامه دهید و در اولین فرصت آن را ترمیم کنید . طول زنجیر در هر تنه متفاوت است و برای پیدا کردن این طول با استفاده از خط کش مخصوصی که دارای دو برامدگی در دو انتها است و  داخل زنجیر قرار می گیرد استفاده می شود . وسط این خط کش کمی برآمده است که دو طرف این برآمدگی با دو سر خط کش باید زاویه خاصی را تشکیل بدهند تا به طول دقیق زنجیر برسید .

 

تعمیر دوچرخه بازکردن زنجیر برگرفته از کتاب دوچرخه کوهستان چاپ باشگاه گشتا

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

بیست − 15 =

GASHTA
سلام آیا تمایل دارید عضو خبرنامه گشتا شوید تا آخرین اخبار برای شما ایمیل گردد .

Enter your email address:

. .