مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

فیلم سرویس توپی دوچرخه

11895 x served & 5957 x viewed

فیلم سرویس توپی دوچرخه به ما اموزش می دهد که چگونه توپی های دوچرخه را خود سرویس کنیم . توپی ها معمولا از مهمترین قسمت های دوچرخه هستند که باید هر چند وقت یکبار سرویس شوند . به خصوص اگر توپی گردگیر نداشته باشد و شما به سفر در مناطق کوهستانی رفته باشید و از چند رودخانه بگذرید و یا هوا بارانی شده و مسیر گل و آلود شود قطعا بعد همان برنامه باید سرویس شود . معمولا بیشتر توپی های دوچرخه ها از رده پایین شیمانو هستند مانند کدهای سری 400 که اگر دوچرخه نو باشد و کاغذ توپی همراهش می بینید نوشته مناسب مناطق رطوبتی و بارانی و مسیرهای گل و آلود نیست . این رده توپی مناسب مناطق شهری است ولی به دلیل قیمت پایینش در دوچرخه های ارزان قیمت کاربرد بسیار داشته البته تولید کنندگان دوچرخه های رده پایین هم تاکید دارند که دوچرخه کوهستانشان مناسب هر مسیری نیست از تعداد دنده گرفته تا جنس لاستیک و بسیاری دیگر از اجزا به شما گوشزد می کند که مسیرهای سخت کوهستانی بهتر است از این دوچرخه ها استفاده نکنید این دوچرخه ها مناسب دشتها و مسیرهای با شیب کم هستند . حال اگر شما به دلیل برخی ملاحظات از این دوچرخه ها در همه جا استفاده می کنید لازم است تا به موقع سرویس شوند .

در دوچرخه های رده بالا توپی ها بلبرینگی هستند و تقریبا به سرویس نیاز نداشته . این توپی ها سبک با کارایی و چرخش فوق العاده هستند . معمولا بعد از چند چال می توان با عوض کردن بلبرینگ دوباره احیا شده و مثل روز اول شوند البته به شرطی که بلبرینگ آن دارای شماره و کدی باشد که در بازار ایران موجود باشد . برای مثال شرکت دی تی سویس توپی هایش که بسیار گران هستند در توپی عقبش سه سایز مختلف بلبرینگ دارد که یکی از آنها در ایران با کیفیت یکبار مصرف و در حد کارکرد یکماهه وجود دارد ولی اکثر برندهای توپی تایوانی دارای بلبرینگ های ژاپنی موجود در بازار ایران هستند .

در توپی های که بلبرینگی نباشد از گیو و ساچمه و گریس تشکیل شده که گریس در مسیرهای خاکی و گل آلود خاک به خودش جذب کرده یا در گذر از آب و رودخانه گریس شسته می شود که هدف از سرویس احیا گریس و یا تعویض ساچمه های ساییده شده و یا گیو می باشد . اگر بیش از حد از توپی استفاده کنید و به موقع سرویس نشود ساچمه و گیو آسیب دیده باعث تخریب و آسیب کاسه توپی شده و توپی کلا باید تعویض شود و هزینه پیدا کردن توپی مشابه و به خصوص پره کشی دوباره به هزینه های شما اضافه میشود .البته در برخی موارد به جهت پره کشی نکردن کاسه های توپی نو را با چکش در می آوردند و با زحمت با توپی آسیب دیده عوض می کنند.

فیلم سرویس توپی دوچرخه به ما اموزش می دهد که چگونه توپی های دوچرخه را خود سرویس کنیم . توپی ها معمولا از مهمترین قسمت های دوچرخه هستند که باید هر چند وقت یکبار سرویس شوند . به خصوص اگر توپی گردگیر نداشته باشد و شما به سفر در مناطق کوهستانی رفته باشید و از چند رودخانه بگذرید و یا هوا بارانی شده و مسیر گل و آلود شود قطعا بعد همان برنامه باید سرویس شود . معمولا بیشتر توپی های دوچرخه ها از رده پایین شیمانو هستند مانند کدهای سری 400 که اگر دوچرخه نو باشد و کاغذ…

Review Overview

User Rating: No Ratings Yet !
0