مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

فیلم سرویس کمک فنر جلو

32316 x served & 24134 x viewed

فیلم سرویس کمک فنر جلو به شما آموزش می دهد تا چگونه یک دوشاخ یا همان کمک جلو را سرویس کنید . کمک فنرهای جلو عمدتا به ۳ دسته تقسیم می شوند :

  1. کمک فنر فنر لول (ساده)

  2. کمک فنر روغن

  3. کمک فنر روغن و باد

دسته اول مکانزیم پیچیده ای نداشته و داخل لوله یک فنر لول فشرده در مقداری گریس وجود دارد و نهایت بستگی به استفاده در محیط های پر گرد و خاک یا گل آلود ممکن است گریس با خاک ترکیب شده و به تدریج گریس از بین  برود که باید باز شود و دوباره گریس کاری شود .

دسته دوم بعد از مدت زمان مشخص معمولا یک سال یا باز بسته به استفاده محیطی (شرایط مسیرهای خاکی و پر آب و باران) باید روغنش عوض شده و تعدادی از اورینگ ها نیز هم زمان تعویض شوند . البته در برخی مدل ها بجز اورینگ قطعات پلاستیکی و ابری نیز هستند که باید تعویض شوند.

دسته سوم کمک های بادی حساسیت بیشتر داشته و معمولا رده بالا و جزو کمکهای گران قیمت هستند . اینها نیز یک لوله شان باد بوده که با فشار تلمبه مخصوص تزریق می شود که هنگام سرویس در اولین کار باید این باد تخلیه بشود و لوله دیگر که روغن است همانند کمک های روغنی روغنش باید مطابق دفترچه کمک و مخصوص خودش تعویض شود در ایران درست یا غلط روغن زانتیا مرسوم بوده و اکثر مدعیان و تعمییر کاران آن را به کار می برند . معمولا هر کمک رده بالا یک کیت تعویض و سرویس دارد که در سایتهای جهانی عرضه می شود منتها به دلایل عدم دسترسی در ایران شما باید یا به دوستی در خارج از ایران سفارش خرید بدهید یا مشابه قطعه معیوب را شبیه سازی کنید یا از قطعات مشابه استفاده کنید .

معمولا سازندگان کمک فنر توصیه می کنند هر یکسال یکبار کمک سرویس و روغنش عوض شود یا هر ۳۰ ساعت استفاده  ولی در ایران به دلیل محدودیت ها و نبود نمایندگی مجرب و معتبر بهتر است کمک سرویس نشود تا یک مدعی تعمیر کمک آنرا سرویس کنند . هستند دوستان با تجربه و اهل تحقیق و مطالعه یا به قولی روز که مبادرت به این کار می کنند و می توانید به کارشان اعتماد کنید . چون مطالعه شرایط خاص هر کمک بسیار مهم بوده و به صرف تجربه باز کردن چند کمک مختلف نمی توان گفت فرد می تواند سرویس کار خوب باشد .