مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

فیلم کنترل دوچرخه قبل سفر و مسابقه

3818 x served & 889 x viewed

فیلم کنترل دوچرخه قبل سفر و مسابقه   به بررسی نکات لازم پرداخته و نحوه این کار را توضیح می دهد .آموزش می دهد که چه قسمتهای باید کنترل شوند و با چه ابزاری باید کنترل های نهایی انجام شود . مسابقات و سفرهای طولانی نیاز به آمادگی روحی و روانی و تجهیزاتی دارد . یک دوچرخه آماده و سرویس شده می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند . وسط یک مسابقه یا سفر نقص فنی ناشی از بی توجهی شب قبل از برنامه در کنترل دوچرخه می تواند باعث افسوس و پشیمانی شود و گاه شما برای یک سال دیگر باید صبر کنید تا در یک چنین مسابقه یا تور دوچرخه شرکت کنید.

داشتن زنجیر سالم با عمر مفید مناسب و تعویض دنده صحیح و فشار نیاوردن بر زنجیر در جریان سفر ومسابقه یکی از مهم ترین قسمتهای از دوچرخه است که می تواند شما را از ادامه کار باز دارد .

کنترل لنت و لقمه ترمز و چرب نبودن آنها و از طرفه لنگ نبودن طوقه و تاب نداشتن صفحه دیسک و ریگلاژ بودن ترمزها که بی صدا باشند خود عامل مهم دیگر است . تنظیم بودن دنده ها و فشار لازم قبل از برنامه به جهت کنترل به خصوص بعد از هر تنظیم کمی دوچرخه را سوار شوید و در مسیرهای سربالایی وارد شده و فشار وارد کنید تا از تنظیم بودن قطعی مطمئن شوید . به صرف تنظیم در حیاط و پارکینگ و چرخش در جا اطمینان نکنید و حتما تست سواره بگیرید .

لاستیک با کیفیت و مرغوب و گران قیمت عمدتا دیرتر از سایر لاستیک ها سبب پنچری می شود پس اگر برایتان مهم است تا در برنامه جا نمانید و مقام بیاورید حتما از لاستیک و تیوپ مرغوب استفاده کنید .

کلیه پیچ های روی دوچرخه را یکبار آچار کشی کنید البته نه با فشار و زور بیش از حد . فشار معقول کافی است البته داشتن تورکمتر توصیه می شود تا با فشار استاندار پیچ ها رو سفت کنید .

سایر موارد در ادامه فیلم  . . . . .