مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

نمونه­های ترکیب دوچرخه در حمل و نقل شهری

572 x served & 123 x viewed

 

بهترین نوع کاربرد دوچرخه در مناطق با شیب زیاد٬ ترکیب دوچرخه با حمل و نقل همگانی در مراکز جاذب سفری است که در نزدیکی ناوگان حمل و نقل همگانی قرار گرفته­اند. ترکیب این دو مود حمل و نقل (دوچرخه همگانی و حمل و نقل همگانی) به طوری که به شیب به دید یک فرصت نگریسته شود به چند شیوه قابل انجام است.

در یک حالت پس از خروج از ایستگاه حمل و نقل همگانی بالادست از دوچرخه در جهت شیب برای رسیدن به مقصد استفاده می­شود و پس از پایان مدت زمان مورد نیاز برای حضور در مقصد مجددا در جهت شیب برای رسیدن به ایستگاه حمل و نقل همگانی پایین دست استفاده گردد. در برخی موارد نیز که حمل و نقل عمومی کارایی لازم را ندارد مثلا به اندازه کافی سریع نیست٬ توقف­های بیش از حد قبل از رسیدن به مقصد مورد نظر مسافر دارد یا حجم ترافیک بسیار بالا است می­توان در جهت عکس شیب خیابان (سربالایی) از حمل و نقل عمومی استفاده کرد ولی برای برگشت همین مسیر یعنی در جهت شیب که انرژی بسیار کمی برای استفاده از دوچرخه مورد نیاز است از دوچرخه همگانی استفاده نمود و بدین ترتیب از مواجهه با یک سری از مشکلاتی که در استفاده از حمل و نقل همگانی وجود دارد اجتناب ورزید. مشکلاتی از قبیل توقف­های بسیار زیاد وسیله حمل و نقل همگانی به خصوص اتوبوس و BRT در برخی مسیرها٬ ازدحام بالای مسافرین٬ فاصله ایستگاه اتوبوس تا مقصد نهایی با استفاده از دوچرخه در این حالات به مراتب کمتر خواهد شد.

https://www.instagram.com/gashta_club/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

5 × پنج =