مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

دوچرخه استاندارد و معابر دوچرخه

457 x served & 85 x viewed

چرا دوچرخه استاندار؟

دوچرخه وسیله­ ای است که مانند وسایل نقله دیگر به شکل معمولی تا پیشرفته وجود دارد. با ویژگی­ها و تسهیلات متفاوت معمولی- دنده­ ای- برقی و گونه ­های دیگر واقعا برای ترددهای شهری چه نوع دوچرخه استاندار است. دوچرخه استاندار باید که بتواند در شرایط و وضعیت­های گوناگون از انعطاف پذیری لازم برخوردار باشد در شرایط آب و هوایی خشک، معتدل، بارانی، برفی و یخبندان پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد .

اگر این ویژگی­ها را به دست آوردیم آیا کارخانجات داخلی قابلیت تولید این قبیل دوچرخه استاندارد را دارند و یا نیاز به خروج ارز هنگفتی از مملکت خواهد بود و در ثانی خدمات پس از فروش، گستردگی و سهولت در دسترسی به خدمات امری بسیار حائز اهمیت است که بایستی بدان توجه نظام مند و عمیق و برنامه ریزی شده داشت بنابراین بایستی توسط متخصصان و اهل فن مطالعات سیستمی معمول و به نقاط و ابعاد ویژه استانداردسازی دوچرخه دقیقا پی برد و در آتی این استانداردها همچون سایر وسایل نقلیه عمومی در آیین نامه­ هایی نظیر راهنمایی و رانندگی و غیره احصا گردد.

دوچرخه استاندار

دوچرخه استاندار

معابر ویژه دوچرخه سواری

در این خصوص اقدامات پراکنده­ای در برخی از حوزه­های ماموریتی مناطق شهرداری تهران و کلان شهرهای دیگر صوت گرفته است. هر چند همین معابر دوچرخه هم  در جهت تحقق مقاصد ورزشی ایجاد شده و به انگیزه آنکه تقریبا خارج از محدوده شهری این معابر قرار دارد نمی­توان این معابر را برای دوچرخه سواری با رویکرد کمک به امور حمل و نقل عمومی اتلاق نمود. خلاصه آنکه معابر شهری از نظر شهرسازی بایستی دارای ابعاد و ویژگی­هایی باشد و استانداردهایی را می­پذیرد که متاسفانه فاقد آن استانداردها هستیم و از نظر شهرسازی بایستی معماری معابر مورد مهندسی مجدد قرار گیرد تا از این طریق تحولی در هندسه معابر صورت گیرد در فاز اول به نظر می­رسد برای ایجاد معابر دوچرخه شهری باید به مسیرهای شناخته شده و پرتردد و پر تقاضا عنایت داشت مثل مسیر میدان آزادی – انقلاب – تهران پارس و یا مسیر میدان جمهوری – میدان توحید – میدان قدس- تجریش و غیره و در فازهای بعدی مسیرهایی که در اولویت­های لازم برخوردارند اما اینکه این معابر چه استانداردهایی باید داشته باشد این امر نیاز به کنکاش و تجزیه و تحلیل متولیان و متخصصان شهرسازی – معماری معابر شهری و حمل و نقل دارد.

دوچرخه استاندارد و معابر دوچرخه

دوچرخه استاندارد و معابر دوچرخه

 

 مقاله دوچرخه استاندارد و معابر دوچرخه

برای مشاهده بهترین عکسهای گشتا ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/gashta_club/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

بیست − هفت =