برای حضور در کلیه تورهای برگزار شده لازم نیست عضو باشگاه باشید کلیه علاقه مندان به دوچرخه سواری در طبیعت می توانند با توجه به سطح تور شرکت نمایند

قابل توجه افرادی که برای بار اول قصد شرکت در برنامه های دوچرخه سواری را دارند :

1) از آنجا که غالب برنامه ها در مسیرهای کوهستانی می باشد افراد باید دارای حداقل آمادگی لازم و تمرینات با دوچرخه شخصی خود را داشته باشند و دوچرخه ها استاندارد و ترجیحا از برندهای معرفی  شده حاشیه کنار سایت گشتا باشند و سرویس های لازم را انجام داده باشند (تورهای ماجراجویانه سطح تمرین افراد بالاتر و دوچرخه ها  از رده های بالای برندها باشند تا در مسیرها کمتر دچار آسیب شوند)

2) از آنجا که هر کس با توجه به تمرین با دوچرخه شخصی خود می داند که سطح توانش چگونه بوده و به کنترل و ترمزگیری و سایر مسائل دوچرخه سواری تسلط پیدا می کند بنابراین امکان اجاره و کرایه دوچرخه وجود ندارد و شرکت کنندگان توصیه می گردد اگر برای بار اول قصد دوچرخه سواری دارید این تورها جای تمرین نیست و حتی از دوچرخه قرضی از دوست دیگر وارد این تور نشوید که هم برای خود امکان به وجود آوردن حادثه جبران ناپذیر هست و هم اینکه در کل کار تیمی اخلال به وجود می آورید .

3) با توجه به برگزاری صدها تور موفق از سال 1382 توسط  باشگاه گشتا و تجربه تخصصی برگزاری چنین تورها ، این شرکت کنندگان باید توجه کنند که محور اصلی این تورها دوچرخه سواری  بوده و فعایت های غیر دوچرخه سواری و وقت گیر سایر تورهای طبیعت گردی  یا تفریحی (توقف رستوران و چای و . . .  )قابل مقایسه با این تور نبوده  و مهمترین هدف این باشگاه در برگزاری این چنین تورها با محور طبیعت گردی با دوچرخه خواهد بود تا با استفاده از دوچرخه در کمترین زمان بتوان بیشتر از زیبای های طبیعت بهره ببریم .  همچنین برای افرادی که  لذت رکاب زنی برایشان بیش از طبیعت گردی است توصیه میگردد با توجه به سختی های حضور در طبیعت (امکان پیاده روی و دست گرفتن دوچرخه در برخی مسیرها- خرابی  و کثیفی دوچرخه در مسیرهای صعب العبور و . . . ) از شرکت در این تورها خودداری نمایند .

4) لطفا نسبت به سطح تور ثبت نام کنید تا مزاحم دیگر دوستان شرکت کننده نباشید .


 

توافق نامه سفرهای طبیعت گردی داخلی :

 

شرکت کنندگان گرامی لطفا متن "توافق نامه " زیر را مطالعه نموده و در صورت پذیرش در تورهای این باشگاه شرکت نمایید:

در این توافق نامه ، به منظور رعایت اختصار ، از این پس باشگاه گشتا به عنوان "باشگاه" و شرکت کنندگان در تورهای آن به عنوان "مسافر" خوانده می شود .

1)     هرگاه مسافر بدون تمدید سالیانه این توافق نامه نسبت به ثبت نام در سفر دیگری اقدام نماید ، به منزله پذیرش و تمدید این قرارداد پایه در سفر جدید خواهد بود.

2)     به منظور بهتر انجام شدن برنامه ها و با توجه به مخاطرات احتمالی در برنامه های دوچرخه سواری کوهستان که مطابق قوانین فدراسیون دوچرخه سواری و کوهنوردی در محیط کوهستان – دشت – کویر  و طبیعت انجام می پذیرد  توجه به سرپرستی تیم الزامی بوده  و افراد ملزم به توجه و اجرا نکات ارائه شده از جانب سرپرست می باشند و  مسافر باید پشت سر گروه یا راهنما حرکت کرده و به هیچ عنوان بدون اطلاع راهنما و سرپرست از مسیر خارج نشود و جلوتر از سرپرست حرکت نکرده و یا توقف بیش از اندازه نداشته باشد . مقصد اعلام شده هدف نمی باشد و ممکن است از مسیر موازی یا مسیر دیگر که جذابیت بیشتر یا مخاطرات احتمالی دارد تیم با نظر سرپرست تغییر مسیر دهد. در صورت  بی توجهی و گم شدن مسافر مسئولیتی به عهده باشگاه نمی باشد . مسافر ملزم به رعایت تذکرات سرگروه برنامه جهت حفظ نظم گروه می باشد .

3)     مسافر در چگونگی اجرای تور برنامه روزانه ، ساعت توقف و حرکت ، موظف به تابعیت از سرپرست گروه تور بوده و در تمام طول سفر نباید از گروه تور جدا شود .

4)     در صورت افزایش قیمت بلیط قطار ، وانت ، هتل و یا سایر خدمات در فاصله زمانی ثبت نام تا اجرای سفر ، مسافر موظف به پرداخت ما به التفاوت آن است .

5)     کلیه هزینه های اضافه و خارج از برنامه (شام گروهی) و یا گشت های اختیاری به عهده مسافرین می باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.

6)     در صورتی که تعداد مسافران به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد و یا به هر دلیل دیگر از قبیل شرایط آب و هوایی ، فنی و غیره سفر قابل اجرا نباشد ، باشگاه مجاز به لغو تور بوده و موظف است موضوع را به مسافر اطلاع داده و مبلغ دریافتی بابت هزینه تور مسترد نماید.(باشگاه موظف است 48 ساعت قبل از حرکت موضوع را به اطلاع مسافر برساند)

7)     در صورت بروز حوادث غیر مترقبه (زلزله ،سیل ، شرایط جوی غیر مترقبه در محل تور یا ترافیک جاده ای یا . . . )در طول سفر ، حق لغو تور یا تغییر محل تور بر حسب ضرورت برای باشگاه محفوظ است .

8)     برنامه اعلام شده و نحوه اقامت ( خصوصا در طبیعت یا مناطق روستایی) با توجه به شرایط آب و هوایی یا سایر عوامل محیطی یا فنی پیش بینی نشده ، از طرف سرپرست تور ، قابل جابجایی است .

9)     در طول سفر امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا ، خواب و استراحت و حرکت یا اقامت و خواب در شرایط نامساعد آب و هوایی وجود دارد .

10)در صورتی که مقامات انتظامی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند ،مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده باشگاه نخواهد بود .(نماینده باشگاه در صورت داشتن زمان لازم ، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود)

11)باشگاه موظف است در سفرهای زمینی از وسیله نقلیه متناسب با تعداد مسافران و مسیر گشت (اعم از آسفالت و خاکی ) استفاده نماید.

12)هرگاه وسیله نقلیه به دلیل نقص فنی یا تصادف از حرکت باز ایستد ،جایگزینی  وسیله نقلیه بر عهده باشگاه بوده و زمان لازم برای جایگزینی وسیله نقلیه و تاخیر در اجرای سفر مورد قبول مسافر است .

13)در اقامت گاه های محلی یا محیط های طبیعی  غیر هتل (چادر ، پناهگاه ، خانه روستایی) امکان استفاده از چادر یا اتاق اختصاصی برای مسافران وجود نداشته و به صورت استفاده همگانی و نوبتی انجام می شود . اقامتگاه برای خانمها و آقایان جداگانه تنظیم می شود . مسافر می بایست همانگونه که محل اقامت را از سرپرست تحویل گرفته همانگونه صبح روز بعد به سرپرست برنامه تحویل دهد .

14)حمل و نقل دوچرخه و بار و کوله پشتی مسافران در مسیرهای دوچرخه سواری و راه پیمایی یا در فاصله محل اقامت تا وسیله نقلیه و بالعکس بر عهده خود آنها است  که می بایستی دوچرخه و بار خود را برای بارگیری در وسیله نقلیه تحویل مسئولین برنامه بدهند.

15)تنها افرادی بیمه می گردند که تا 24 ساعت قبل از سفر ثبت نام قطعی و واریز وجه را انجام داده باشند و شرایط اعلام انصراف از سفر 48 ساعت مانده به سفر فقط در صورت معرفی جایگزین امکان پذیر خواهد بود  .

16)هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما و سرپرست (به خصوص سرعت بیش از حد در سراشیبی ها )، گشت های خارج از خدمات باشگاه و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (کلاه ، دستکش ، دوچرخه استاندارد ، . . . ) تماما متوجه مسافر خواهد بود و باشگاه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

17)در صورت بروز هرگونه حادثه منجر به خسارت جسمانی در طول سفر ، مسافر می تواند از پوشش بیمه سفر مربوط به سفر خود که قبلا توسط باشگاه در خصوص آن اقدام شده است ، جهت جبران خسارت طبق تعرفه های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. (بهره مندی از مزایای بیمه در صورت ثبت نام قطعی و واریز وجه  24 ساعت قبل از اجرای سفر و قبل از ارسال لیست بیمه امکان پذیر می باشد) در خصوص هزینه های درمانی مازاد بر بیمه مسئولیت باشگاه و طول درمان و دیه ، باشگاه به جز در چهارچوب قرارداد منعقده خود با بیمه یاد شده ، هیچ گونه  مسئولیتی متوجه باشگاه نخواهد بود .

18)مسئولیت حوادث ناشی از بیماری یا عدم آگاهی مسافر از وضیعت جسمانی خود ، بر عهده اوست .

19)وارد کردن هرگونه آسیب به آثار طبیعی و تاریخی و فرهنگی ، محل اقامت ، وسیله نقلیه و . . . از سوی مسافر مستلزم پرداخت خسارت خواهد بود که بر عهد اوست .

20)حرکت در ساعت های مقرر انجام می شود ، لذا مسافر موظف است در راس ساعت های تعیین شده برای حرکت و حضور در برنامه های گردش حضور داشته باشد.

21)در صورت بروز هرگونه اخلال یا مزاحمت از سوی مسافران یا کارد برگزاری ، اعم از راهنما یا راهنما یا راننده ، در طول سفر و همچنین ارتکاب به اعمال خلاف شئونات جمهوری اسلامی یا خلاف ارزشهای  فرهنگی و بومی مناطق مورد بازدید ، سرپرست برنامه می تواند ضمن گزارش مراتب به باشگاه ، بر حسب مورد ، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر ، اتخاذ نماید.

22)رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوی مسافر الزامی است.به خصوص جهت استفاده خدمات بین راهی اعم از رستوران یا دستشویی یا . . . همراه داشتن شلوار برای افرادی که با شورت دوچرخه وارد تور می شوند الزامی است.

23)در تمام طول سفر مسافران مسئولیت مراقبت از اموال شخصی و صحت وسایل سفر و مراقبت از فرزندان خود را به عهده دارند و چنانچه در طول سفر اتفاق غیرمترقبه موجب خسارت به بار و دوچرخه مسافر وارد آید ، در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی بر عهده باشگاه نیست.

24)مسافران ضمن احترام به طبیعت که مکان اصلی تمامی تورهای باشگاه می باشد باید به گونه ای رفتار نمایند که بعد از خروج از طبیعت به گونه باشد که گویی فردی به آنجا وارد نشده باشد و جمع آوری و حمل تمامی زباله های شخصی تا نزدیک ترین مکان مخصوص زباله الزامی است.

25)همکاری در کارهای گروهی و همراهی با گروه در برنامه های سفر لازمه تورهای طبیعت گردی و ورزشی می باشد.

26)در برخود انسانی خود شکیبایی را از طبیعت بیاموزیم . به خاطر داشته باشید ما میهمان طبیعت و مردم منطقه مورد بازدید هستیم پس احترام به هنجارهای جامعه میزبان الزامی است .

27)مسافر قبل از سفر های دوچرخه سواری باید از سلامت دوچرخه خود مطمئن باشد و سرویس های لازم قبل از سفر را انجام دهد و وسایل و آچارهای ضروری رفع نقص احتمالی در طول سفر را با خود همراه داشته باشد. در محل های استراحت و به خصوص اقامت شبانه مسئولیت امنیت دوچرخه با خود دوچرخه سوار می باشد .

28)در سفرهای ماجراجویانه قبل از ثبت نام با توجه به سختی مسیر افراد باید آمادگی جسمی و روحی لازم را برای چنین سفرهای را  داشته باشند و به جای اینکه باری برای گروه باشند بهتر است که همراه و کمک تیم باشند و سرپرست چنین برنامه های نقش راهنما را داشته و نباید از وی توقع کار فوق العاده یا کمک به بالا بردن توان افراد یا هموار کردن مسیر پیش رو داشته باشید .

29)مسافر موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود در تور ثبت نام نماید و همچنین در صورت مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک آنها را در طول سفر همراه داشته و می بایست راهنمای سفر را از این موضوع مطلع سازد.

30)هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر به عهده مسافر خواهد بود.

31)رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود . . . .  بنابراین این تورها مسابقه نبوده و نفر اول و قوی تر مفهومی ندارد و مهم حرکت گروهی و تیمی است و این سفرها با همکاری گروهی و تیمی لذت بخش خواهد بود .