مهمترین اقدامات گشتا :شناسایی اکثر مسیرهای طبیعت گردی برای دوچرخه سواری در استان تهران و استانهای همجوار برای اولین از سال 1381 ***کسب مقام دوم کشوری در مسابقات لیگ برتر کشوری در سال 1385 ***افتتاح پایگاه اطلاع رسانی در سال 1381 برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در کشور ***تالیف و انتشار کتاب جامع تمام رنگی دوچرخه کوهستان برای اولین بار توسط گشتا

روش­های یکپارچه سازی حمل و نقل همگانی-دوچرخه همگانی

512 x served & 103 x viewed

  یکپارچه سازی اتوبوس و دوچرخه همگانی

روش­های متفاوتی برای ترکیب دو مود حمل و نقل دوچرخه و اتوبوس معرفی شده که برخی از آن­ها عبارتند از:

  • استفاده از چرخبند: چرخبندها ابزاری هستند که در عقب یا جلوی اتوبوس قرار می­گیرند و به شخص دوچرخه سوار این امکان را می­دهند که به روش متداخل از دوچرخه استفاده نماید به طوری که فرد دوچرخه را تا ایستگاه حمل و نقل همگانی سوار شده، در آنجا بر روی چرخبند موجود بر روی اتوبوس قرار دهد و تا رسیدن به ایستگاه مقصد حمل نماید و در آنجا مجدد دوچرخه را برداشته و تا ایستگاه نهایی رکاب بزند.
  • حمل دوچرخه در اتوبوس: که به دو صورت امکانپذیر است، روش اول که در مکان­های کم تراکم و در ساعت غیر پیک و دو اتوبوس­های با حجم مسافر بالاتر می­تواند مورد استفاده قرار گیرد و آن حمل دوچرخه به سادگی به داخل اتوبوس است و روش دیگر که در برخی کشورهای توسعه یافته (همانند دانمارک) به طور گسترده­ای مورد استفاده است، قرار دادن چرخبندهای عمودی مخصوص در داخل و حاشیه­های دو طرف اتوبوس می­باشد.
  • حمل دوچرخه به وسیله یدک
  • قرار دادن دوچرخه در جعبه بار زیر اتوبوس

از سال ۲۰۰۰ به بعد تعداد اتوبوس­ها با چرخبند دوچرخه در داخل اتوبوس در آمریکا تقریبا ۳ برابر شده است.

 یکپارچه سازی مترو و دوچرخه

مترو در مقایسه با سایر مدلهای حمل و نقل حجم مسافر بیشتری را جابه جا می­کند و در نواحی با تراکم بالاتر مطلوبتر است. لذا استفاده از روش متداخل برای استفاده ترکیبی از دوچرخه و مترو به خصوص در شهرهای پرجمعیت توصیه نمی­شود، چون رفت و آمد از میان ابوه مسافران در ایستگاه­ها، بسیار مشکل و دردسر ساز به نظر می­رسد.

اما در صورتی که بخواهیم از روش متداخل استفاده کنیم، یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد رسیدن دوچرخه سئار به واگن­های مترو است. معمولا دوچرخه سواران ناچارند چند طبقه را به سمت زیرزمین با پله معمولی یا برقی طی کنند که این امر برای آن­ها بسیار دشوار و طاقت فرسا می­باشد. قرار دادن بالابرهی ساده در کنار ایستپاه­های مترو که صرفا جهت حمل و نقل دوچرخه تعبیه گشته­اند و از ورود افراد بدون دوچرخه به آن­ها جلوگیری می­شود راه حل مناسب و قابل قبول در اینگونه موارد به حساب می­آیندو ایت بالابرها افراد دوچرخه سوار را از سطح خیابان به سطح ایستگاه­های مترو و واگن­های آن منتقل می­نمایند. تعیین واگن­های مخصوص برای افرادی که قصد حمل دوچرخه به داخل مترو را دارند هم روش مناسبی است.

در مورد استفاده متداخل از دوچرخه و مترو توجه به این نکته ضروری است که مشکلات ظرفیتی در جاهایی که استفاده متداخل ترکیبی از دوچرخه و حمل و نقل همگانی موجود باشد افزایش می­یابد. به همین دلیل است که در کشورهای اروپایی (که در این زمینه پیشرو هستند)، شیوه bike & ride را به جای قرار دادن دوچرخه در درون وسایل حمل و نقل همگانی، به صورت مستقل و با فراهم آوردن پارکینگ­های امن، مسقف و وسیع در ایستگاه­های حمل و نقل همگانی مورد استفاده قرار می­دهند.

Caltrain-Bike-Car-Packed-With-Bikes

 ترکیب دوچرخه همگانی در مسیرهای شیبدار با حمل و نقل همگانی

استفاده توامان از دوچرخه و حمل و نقل همگانی در شهرهای درای شیب زیاد به هیچ وجه منتفی نیست. علاوه بر اینکه سرازیری در بسیاری از مسیرها یک امتیاز محسوب می­شود و قادر است دوچرخه سوار را با سرعت بیشتر و صرف انرژی کمتر در این مسیرها یک امتیاز محسوب می­شود و قادر است دوچرخه سوار را با سرعت بیشتر و صرف انرژی کمتر در این مسیرها به حرکت در آورد٬ برای حرکت در جهت سربالایی هم روش­هایی وجود دارد. یکی از این روش­ها ابتکاری است که در شهر لاسانه در کشور سوئیس مورد استفاده قرار گرفته و بالابرهای خاصی دو انتهای شیب را به هم متصل نموده است. احداث مسیرهای مخصوص دوچرخه موافق جهت شیب در خیابان­های یک طرفه یکی دیگر از روش­هایی است که مورد استفاده قرار می­گیرد. در مسیرهای مخالف جهت شیب (سربالایی) مسیر دوچرخه کاملا انحصاری و مختص این وسیله نقلیه است در حالی که در مسیر موافق جهت شیب این مسیر با مسیر اتوبوس مشترک می­باشد روش موثر دیگری هم که در شهرهای شیبدار می­تواند مورد استفاده قرار گیرد و استفاده از دوچرخه را در هر دو جهت شیب ممکن می­سازد استفاده از دوچرخه­های الکتریکی است که به کمک باتری حرکت می­نمایند و بدون رکاب زدن در مسیر سربالایی٬ شخص را به مقصد می­رسانند. در بعضی قسمت­های دنیا٬ پمپ­های کوچکی برای شارژ باتری اینگونه دوچرخه­ همگانی در بعضی نقاط شهر تعبیه شده که به طور رایگان این دوچرخه­ ها را شارژ می­نمایند.

https://www.instagram.com/gashta_club/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

هفده − 12 =